DAHA KALİTELİ HİZMET İÇİN KAYIT OLUNUZ
SAYIN ZİYARETÇİ FORUM SAYFAMIZA HOŞGELDİNİZ..

DAHA KALİTELİ HİZMET İÇİN LÜTFEN SİTEMİZE ÜYE OLUNUZ..

İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİZ..

_______________________________________
Www.EmreMuhasebe.Net / EMRE ÖZEN - KAYSERİ

Sabit Telefon Aramaları ucuzladı..

Aşağa gitmek

Sabit Telefon Aramaları ucuzladı.. Empty Sabit Telefon Aramaları ucuzladı..

Mesaj tarafından Admin Bir Paz Ağus. 09, 2009 2:23 pm

Cepten 22.9 milyar dakika konuştuk..

Yılın ilk çeyreğinde toplam mobil telefon trafik miktarı bir önceki çeyreğe göre yüzde 2 artarak 22,9 milyar dakikaya ulaşırken, sabit hatlarda ise yüzde 4 azalarak 6,3 milyar dakikaya geriledi.Birinci dönemde SMS sayısı 27 milyarı geçerken, bir önceki dönemde 34 milyon olan MMS sayısı yüzde 15 azalışla 29 milyona düştü. Aynı dönemde internet abone sayısı ise yüzde 2’lik artarak 6,1 milyon oldu.


Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun Türkiye Elektronik Haberleşme Sektörü Üç Aylık Pazar Verileri Raporu’na göre, 2009 yılı Ocak-Mart döneminde toplam mobil trafik miktarı 22,9 milyar dakika olurken, sabit trafik miktarı ise 6,3 milyar dakika olarak gerçekleşti. Bir önceki üç aylık döneme göre mobil arama trafik miktarı yüzde 2 artarken, sabit arama trafik miktarı yüzde 4 azaldı. Trafiğin yüzde 75.5’lik kısmını mobilden mobile trafik oluşturdu. Toplam arama trafiği üçer aylık dönemler itibariyle kıyaslandığında mobilden mobile arama trafik payının arttığı, sabitten sabite telefon trafiğinin toplam içindeki payının ise azaldığı görüldü.


CEPTEN CEBİ ARAMA YÜZDE 57 ARTTI


Birinci üç aylık dönemde mobilden mobile trafik miktarı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 57 artarken, sabitten sabite arama trafik miktarı ise yüzde 17 azaldı. 2008’de Telekom’un 29 bin 769, GSM işletmecilerinin sağladığı istihdam 7 bin 100 oldu. Sabit hat penetrasyonunun, mobil telefon kullanımındaki artışın da etkisiyle düşme eğiliminde olduğu, 2008 yılı sonu itibariyle yaklaşık 17,3 milyon sabit telefon abonesi bulunan Türkiye’de penetrasyon oranı yaklaşık yüzde 24,1 seviyelerine düştü.

Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 67
Kayıt tarihi : 11/06/09
Yaş : 30
Nerden : Kayseri

Kullanıcı profilini gör http://emremuhasebe.yetkinforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz