DAHA KALİTELİ HİZMET İÇİN KAYIT OLUNUZ
SAYIN ZİYARETÇİ FORUM SAYFAMIZA HOŞGELDİNİZ..

DAHA KALİTELİ HİZMET İÇİN LÜTFEN SİTEMİZE ÜYE OLUNUZ..

İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİZ..

_______________________________________
Www.EmreMuhasebe.Net / EMRE ÖZEN - KAYSERİ

3 kamu kurumuna sınavla elaman alınacak

Aşağa gitmek

3 kamu kurumuna sınavla elaman alınacak Empty 3 kamu kurumuna sınavla elaman alınacak

Mesaj tarafından Admin Bir Perş. Eyl. 17, 2009 8:16 am

3 kamu kurumuna sınavla elaman alınacak 4837
Başbakanlık merkez teşkilatına 30 uzman yardımcısı, Başbakanlık Gümrük Müsteşarlığı'na 7 gümrük müfettiş yardımcısı, 10 stajyer kontrolör, 47 gümrük uzman yardımcısı, 4 AB uzman yardımcısı alınacak. Türk Patent Enstitüsü Başkanlığı ise 2 patent uzman yardımcısı ve 3 marka uzman yardımcısı için giriş sınavı düzenleyecek.

Başbakanlık, Başbakanlık Gümrük Müsteşarlığı ve Türk Patent Enstitüsü Başkanlığı’nın sınavla elaman alımıyla ilgili ilanları Resmi Gazete’de yayımlandı. Başbakanlık Merkez Teşkilatında çalıştırılmak ve Başbakanlık Uzmanı olarak yetiştirilmek üzere 30 başbakanlık uzman yardımcılığı kadrosu için 19-23 Ekim 2009 tarihleri arasında giriş sınavı yapılacak.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 28-29 Haziran 2008 ve 27-28 Haziran 2009 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında KPSSP:95 veya KPSSP:97 puan türlerinden 85 ve üzerinde puan almak kaydıyla müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde alınacak Başbakanlık Uzman Yardımcısı sayısının 4 katı aday arasına girmek gerekecek. Sonuncu aday ile aynı puana sahip olanlar da giriş sınavına çağrılacak.

Adaylar başvurularını http://www.basbakanlik.gov.tr/ internet adresinden “Başbakanlık Uzman Yardımcılığı Başvuru Formu”nu doldurmak suretiyle elektronik ortamda yapacaklar.

Sınava çok sayıda başvuru olması halinde, sınava başvuran adaylar arasından, ilgili KPSS puanı başarı sırasına göre yukarıda belirtilen kadroların her birinin 20 katı kadar aday ve bu adaylardan en düşük puana sahip adayla aynı puana sahip tüm adaylar yazılı sınava çağrılacak. Başvurular, Başbakanlık Gümrük Müsteşarlığı Personel Dairesi Başkanlığı’na yapılacak. 2 Ekim tarihine kadar yapılacak. 18 Aralık’da yapılacak gümrük uzman yardımcılığı sınavı için son başvuru tarihi 4 Aralık, 19-20-21 Kasım tarihinde yapılacak olan Müfettiş Yardımcılığı sınavı için 19 Ekim günü mesai bitimine kadar sürecek.

Başvurular 28 Eylül -16 Ekim tarihleri arası mesai bitimine kadar Türk Patent Enstitüsü Personel Dairesi Başkanlığı’na yapılacak. (ANKA)

Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 67
Kayıt tarihi : 11/06/09
Yaş : 30
Nerden : Kayseri

Kullanıcı profilini gör http://emremuhasebe.yetkinforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz